Kto chciał to tańcem zakończył stary rok, kto wolał wspólne świętowanie przy stole, szampan i kolędowanie ten miał też coś dla siebie…
Trudno nie zgadnąć kto jest naszym (i pewnie Waszym też) ulubionym świętym?! Poznaliśmy piękną historię Św. Mikołaja z Mirry a później wykonaliśmy ikony z jego postacią
W blasku światła magicznej kuli były wróżby i tańce. Pierwszy raz został zorganizowany konkurs na najlepsze przebranie.
Galę przygotowała Rada Rodziców ŚDS wraz z Samorządem. Niespodzianką był wielki tort i występ Wiecznie Młodej Kapeli. Życzeniom towarzyszyło wiele wzruszeń.
To nasze kolejne warsztaty. Język angileski nie jest taki straszny! Jasiek tak się zapalił do nauki tego języka, że z rozpędu mówi po angielsku do ... swojej mamy!:)
Przed 1 listopada nie zapominając o naszym drogim Mietku pojechaliśmy zapalić świecę na jego grobie...
Takie piękne przedpołudnia w środy będziemy mieli jeszcze przez kilka następnych tygodni.
Coroczna pielgrzymka obfituje w moc przeżyć i wzruszeń. Tym razem modliliśmy się za zdrowie naszej kochanej Pani Ani, za którą trzymamy wszyscy kciuki i na którą CZEKAMY!
W dzień Aniołów Stróżów w skawińskim Pałacyku Sokół odbył się niezwykły wernisaż prac naszych artystów: Alicji Czuby, Marty Bednarczyk, Ani Kowal, Jadzi Piwowarczyk, Zbyszka Boronia, Halinki Ciężadlik, Marysi Grucy, Grzegorza Dutki, Marka Kloca i Basi Stokłosy.
Podczas uroczystej mszy św. pod przewodnictwem ks. kardynała Stanisława Dziwisza parafia otrzymała cenny dar – relikwie krwi Ojca Św. Jana Pawła II.
Na zakończenie spotkania z kolegami z projektu, zostaliśmy zaproszeni do Sukiennic na nietypowe zwiedzanie Galerii Sztuki Polskiej.
Projekt Europejskie Terytoria Kultury objęty dofinansowaniem z Programu ,, Uczenie się przez całe życie” Grundtvig realizujemy razem z Muzeum Narodowym w Krakowie.
Rozpoczęliśmy zajęcia w ramach mieędzynarodowego programu ,, Europa, słowo, obraz".
Malownicze tereny Beskidu Żywieckiego podziwialiśmy kolejny raz.
W tym roku gościliśmy uczestników z Brzeska, Niepołomic, Brzezia, Tomaszkowic, Ujanowic, Śledziejowic oraz Konar.
Było to urczyste zakończenie projektu ,,W stronę samodizleności", w kórym braliśmy udział przed laty.
Pierwszy raz uczestniczyliśmy w tego typu warsztatach. Pogoda dopisała, dlatego też byliśmy bardzo, ale to bardzo kreatywni...
Gratulujemy Alicji Czubie i Grzegorzowi Dutce, których prace przeszły do drugiego etapu konkursu XIII Międzynarodowego Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych!
Na tradycyjnych dożynkach pokazaliśmy swoje prace, ale również prowadziliśmy warsztaty z wikliny papierowej.
Ostatni dzień wakacji spędziliśmy w wyjątkowo przyjemnej atmosferze. Na początku zwiedziliśmy przepiękny, XV wieczny zamek w Dębnie, później w Zalipiu podziwialiśmy malowane chaty oraz uczestniczyliśmy w warsztatach.
Drugi raz żegnamy lato razem z podopiecznymi DPSu w Ojcowie.
Po raz pierwszy wędrowaliśmy pieszo z naszymi intencjami w przeddzień święta wniebowzięcia do Matki Boskiej Kalwaryjskiej. Z nami nasi rodzice.
Oj, naspacerowaliśmy się jak nigdy! Pierwszego dnia dotarliśmy na Polanę Rusinową, stamtąd doszliśmy do Sanktuarium Królowej Tatr na Wiktorówkach.
Tym razem udaliśmy się w podróż po cudownym Beskidzie Sądeckim.
Na ten dzień czekaliśmy 9 lat! Całkiem nowe auto z podjazdem dla wózka inwalidzkiego zostało uroczyście poświęcone tak wodą święconą jak i naturalnie, ponieważ wkrótce po poświęceniu przez ks. Proboszcza Edwarda Ćmiela, runęła ściana wody.
Co roku uczestniczym w Rodzinnej Pielgrzymce.
Tym razem odbyliśmy wędrówkę po krakowskim rynku.
Co roku żegnamy diakonów, którzy prowadzą u nas katecheze. Tym razem pożegnalismy JUŻ NASZEGO Ks. Sebastiana Kozyrę.
Występ Wiecznie Młodej Kapeli wzbudził entuzjazm widowni oraz poruszenie przedpołudniową porą na Skawińskim Rynku!
Tym razem zajecia były o starożytnym Egipcie, a konkretnie o zdobieniu i kolorach, których używali strożytni mieszkańcy Egiptu.
Lekcje muzealne są zawsze interesujace. Tym razem lepiliśmy naczynia podobne do tych, których użuwali tysiące lat temu mieszkańcy Malopolski.
Kolejny bawiliśmy się imprezie organizowanej przez Powiat Krakowski. Pogoda dopisała, i humory też...
Już drugi raz bierzemy udział w Festynie Maltańskim organizowanym przez Gimnazjum Integracyjne nr 7 w Krakowie.
Nasz występ nosil tytuł ,,Tańce na dworze króla Kazimierza – dawniej i dziś". Dodatkową przyjemnoścą był spacer po Rynku w Skawinie śladami wielkiego króla.
Każdy 22 dzień miesiąca w Parafii Augustianów jest obchodzony szczególnie. Tego dnia wszystkie swoje troski i problemy wierni powierzają św. Ricie.
W związku z kanonizacją Jana Pawła II udaliśmy się z modlitwą do Kalwarii, by tam w ciszy i zadumie podziękować Panu Bogu za Jana Pawała.
Ta cześć z nas, która nie odpoczywała nad morzem szukała wytchnienia na wycieczkach. Jedną z nich były odwiedziny w krakowskim ZOO.
Jak zawsze słoneczna pogoda, wspaniałe humory i szum morza... To już kolejny nasz turnus rehabilitacyjny w Darłówku!
Jak co roku wszyscy spotkaliśmy się przy świątecznym stole, by wspólnie przeżywać Zmartwychwtanie Chrystusa.
Wspaniała, niezwykła widownia wypełniona aniołami i tymi , którzy mają prawdziwe skrzydła! Dziękujemy Wam za spotkanie! Szczególnie organizatorem: p. Magdzie i p. Basi….
Kolejne spotkania w Muzeum Ikon Erazma Ciołka w Krakowie to ważna lekcja z dziedziny historii sztuki.
Kontynuujemy zajęcia w Muzeum Erazma Ciołka - Jak powstaje ikona?
Zobaczyć wystawę w Muzeum Shindlera to tak jakby przenieść sie w czasie.
Z okazji1-ej rocznicy wyboru Papieża Franciszka pracownia artystyczna wybrała sie do Centrum JP II, by uczestniczyć w dziękczynnej mszy św. i nabożeństwie za wstawiennictwem błogosławionego Jana Pawła II.
Zaskakująca wystawa lalek wzbudziła w nas wiele mieszanych uczuć.
Ten dzień zawsze należy do wyjątkowych. Panowie od rana przygotowują obiad oraz niespodzianki, a to wszystko DLA NAS KOBIETEK!
Strona 1 z 2