Dziennik polski z dnia 17.12.2012 - Ludzie wracają do pisania kartek

logo dziennik

Ludzie wracają do pisania kartek

ŚWIĘTA. Stroiki i inne świąteczne ozdoby, ceramiczne figurki, potrawy wigilijne królowały na kiermaszach w Krzeszowicach, Skawinie i Wawrzeńczycach (gm. Igołomia-Wawrzeńczyce).

W Skawinie swoje dekoracje wystawili artyści z pracowni ceramicznych, a także ze Środowiskowego Domu Samopomocy, który także wczoraj zorganizował kiermasz przy kościele pw. św. Szymona i Judy Tadeusza.

- Największym hitem jest choinka z ptasich piór - mówi Katarzyna Kapelan z pracowni terapeutycznej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też świąteczne stroiki oraz nowość wykonywana na zajęciach - ceramiczne koty oraz nowe typy aniołów. - Po raz pierwszy od wielu lat zdecydowanie więcej kupowano kartek świątecznych. To dobry znak, że ludzie do siebie piszą, a nie ograniczają swoich życzeń do sms-ów i e-maili - podkreśla Stanisława Szczepaniak, kierowniczka SDS-u.

W Wawrzeńczycach kiermasz odbył się w siedzibie Centrum Kultury i Promocji, gdzie zorganizowano też Dzień Otwarty Centrum. - Mamy okazję, żeby pochwalić się tym czego nauczyły się dzieci na różnych warsztatach, na przykład tańca towarzyskiego czy karate - mówi Joanna Murek, dyrektorka CKiP.

Na kiermaszu można było obejrzeć misternie wydziergane przez Zofię Sasnal koronkowe serwetki i obrusy. Maria Godzicka wystawiła własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Były też przygotowane ozdoby przez pracowników CKiP. Oryginalne kartki świąteczne przywieźli podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej z Pobiednika Małego.

Na wigilijnym stole z 12 potrawami, można było spróbować o niepowtarzalnym smaku pierogów z kapustą i grzybami, zupy grzybowej z łazankami i tradycyjnego karpia.

(EKT)

66d3c2f0dd2f81c9f994da0987add079 1355729425

Katarzyna Kapelan z choinką z piór, obok Stanisława Szczepaniak Fot. Ewa Tyrpa